Nieruchomości Sukces

Biuro Nieruchomości

Na co zwracać uwagę wybierając agencję nieruchomości?
Blog

Na co zwracać uwagę wybierając agencję nieruchomości?

Agencje nieruchomości pośredniczące w handlu domami i mieszkaniami mogą stanowić dla nas nieocenione wsparcie. Nie da się jednak ukryć, że nie o wszystkich da się wypowiedzieć z takim samym uznaniem. Trudno uciec więc od pytania o to, na co zwracać szczególną uwagę nawiązując z nimi współpracę.

Po pierwsze – analiza oferty

Choć utarło się przekonanie, że każdy podmiot tego typu ma zbliżony profil, nie jest to prawda. Podczas gdy jeden sprzedaje wyłącznie domy Tychy, inny koncentruje się zarówno na poszukiwaniu kupców mieszkań, jak i osób zainteresowanych ich wynajmem. Trudno szeregować usługi od tych mniej, do tych bardziej atrakcyjnych. Nie powinniśmy mieć jednak większego problemu z ustaleniem, które z nich są szczególnie interesujące z naszego punktu widzenia.

Po drugie – warunki współpracy

Gdy interesuje nas kupno mieszkań Tychy, zwykle chcemy po prostu, aby transakcja dokonała się jak najszybciej. Z jednej strony jest to zrozumiałe. Z drugiej jednak mamy do czynienia z błędem o poważnych konsekwencjach. Przed nawiązaniem współpracy dobrze więc dowiedzieć się, na jakich zasadach będzie się opierać.